Осінній нежить – як його лікувати
Щоб вибрати правильне лікування нежитю, потрібно знати, які його види існують. Залежно від причини, що провокує запалення слизової оболонки носа, розрізняють інфекційний, алергійний і нейровегетативний нежить.
⠀
Призвідником першого є різні мікроорганізми: віруси, бактерії. Рясний водянистий нежить, що супроводжується сверблячкою, чханням і сльозотечею, може вказувати на алергійний характер захворювання.
⠀
Такий риніт є реакцією організму на впливи подразників: вовна тварин, домашній пил, пилок рослин тощо. Нейровегетативним нежитем називають відповідь організму на такі фактори, як холодне повітря, різкий запах або яскраве сонячне світло.
⠀
Полегшити закладеність носа допоможуть промивання носових пазух розчином морської солі або настоєм трав (ромашка, календула, алое, прополіс).
⠀
При зловживанні судинозвужувальними засобами зайвий раз пересушується і без того роздратована слизова носоглотки. Для зволоження носових ходів фахівці радять використовувати краплі на масляній основі.
⠀
Такі засоби м’яко впливають на дихальні шляхи й не пересушують слизову. Лікарський засіб можна приготувати й у домашніх умовах: змішати у рівній кількості обліпихову й рослинну олію, потримати протягом 20 хвилин на водяній бані. Засіб варто закрапувати теплим у положенні лежачи (по 3 краплі в кожну ніздрю).
⠀
Якщо нежить затягується більше тижня, а крім виділень із носа з’являються скарги на головний біль і температуру, є ризик, що почався запальний процес у гайморових пазухах – гайморит. У цьому випадку треба звертатися до лікаря-отоларинголога.
⠀
Яким би очевидним це не здавалося, щоб не допустити нежитю, важливо уникати переохолодження. Разом із тим намагайтесь частіше бувати на свіжому повітрі.
⠀
Хоча б раз на два тижні відвідуйте сауну – лікувальний вплив пари зміцнить захисні сили організму.
Загартовувати можна не тільки організм у цілому, а й окремо носоглотку: полоскати горло водою, поступово знижуючи її температуру на 1 градус.
⠀Будьте здорові і бережіть себе!