Осінній нежить – як його лікувати

Щоб вибрати правильне лікування нежитю, потрібно знати, які його види існують. Залежно від причини, що провокує запалення слизової оболонки носа, розрізняють інфекційний, алергійний і нейровегетативний нежить.

Призвідником першого є різні мікроорганізми: віруси, бактерії. Рясний водянистий нежить, що супроводжується сверблячкою, чханням і сльозотечею, може вказувати на алергійний характер захворювання.

Такий риніт є реакцією організму на впливи подразників: вовна тварин, домашній пил, пилок рослин тощо. Нейровегетативним нежитем називають відповідь організму на такі фактори, як холодне повітря, різкий запах або яскраве сонячне світло.

Полегшити закладеність носа допоможуть промивання носових пазух розчином морської солі або настоєм трав (ромашка, календула, алое, прополіс).

При зловживанні судинозвужувальними засобами зайвий раз пересушується і без того роздратована слизова носоглотки. Для зволоження носових ходів фахівці радять використовувати краплі на масляній основі.

Такі засоби м’яко впливають на дихальні шляхи й не пересушують слизову. Лікарський засіб можна приготувати й у домашніх умовах: змішати у рівній кількості обліпихову й рослинну олію, потримати протягом 20 хвилин на водяній бані. Засіб варто закрапувати теплим у положенні лежачи (по 3 краплі в кожну ніздрю).

Якщо нежить затягується більше тижня, а крім виділень із носа з’являються скарги на головний біль і температуру, є ризик, що почався запальний процес у гайморових пазухах – гайморит. У цьому випадку треба звертатися до лікаря-отоларинголога.

Яким би очевидним це не здавалося, щоб не допустити нежитю, важливо уникати переохолодження. Разом із тим намагайтесь частіше бувати на свіжому повітрі.

Хоча б раз на два тижні відвідуйте сауну – лікувальний вплив пари зміцнить захисні сили організму.
Загартовувати можна не тільки організм у цілому, а й окремо носоглотку: полоскати горло водою, поступово знижуючи її температуру на 1 градус.
⠀Будьте здорові і бережіть себе!