Цикламен – лікувальні властивості рослини при гаймориті

Цикламен – лікувальні властивості рослини при гаймориті

Використання цикламена проти гаймориту було відомо ще в давні часи. Сучасними фармакологами цей факт був використаний при розробці лікарських засобів, що застосовуються в боротьбі з запальними процесами у верхніх дихальних шляхах, які в осінньо-зимовий період є досить актуальною проблемою. І серед них саме гайморит займає одне з провідних місць.

Гостра форма цієї недуги добре піддається медикаментозному лікуванню із застосуванням антибактеріальної терапії. Лікування ж гаймориту, що перейшло у хронічну форму, вимагає великих матеріальних і часових витрат, при цьому найчастіше це лікування виявляється малоефективним.
Саме з цієї причини багато людей, які страждають на цю недугу, шукають альтернативні шляхи боротьби з гайморитом серед засобів народної медицини. І добре зарекомендувало себе в даній області застосування цикламена від гаймориту.

Що ж являє собою цикламен?
Цикламен є багаторічним трав’янистим рослина, яка зараз можна вирощувати і в домашніх умовах. Батьківщиною цієї квітки є Мала Азія і райони Середземномор’я.

Бульби цикламена стримають в собі сапоніни і цікламін, які мають протизапальну, заспокійливу дію, нормалізують гормональний баланс, виробляють подразнюючий ефект на слизові оболонки, посилюють рефлекторну секрецію, тим самим стимулюючи їх самоочищення і регенерацію.

При цьому квіти можуть бути і отруйними, так при передозуванні препаратів на основі цикламена викликають алергічні реакції, судоми, блювоту, порушення роботи серцево-судинної і дихальної систем.

У народній медицині цикламен використовується для лікування гаймориту, синуситів, нежитю, поліпів у носі, аденоїдів, артритів, головних болів.

Що особливо слід пам’ятати!
Лікування із застосуванням цикламена слід проводити дуже обережно, оскільки він володіє отруйними властивостями. Тому при приготуванні ліків на основі цикламена в домашніх умовах слід кожного разу після його використання мити руки і ретельним чином дотримувати дозування препаратів!
Купувати коріння цикламена краще в аптеках, а не на ринку, тому що невідомо за яких умов і де вони збиралися!

Протипоказання для використання цикламена
Так як цикламен має отруйними властивостями, то використовувати його слід тільки за показниками і дуже обережно. Протипоказано використання препаратів на основі цикламена:
• у вагітних жінок,
• маленьких дітей,
• годуючих мам.

Перед застосуванням даного лікарської рослини слід обов’язково проконсультуватися з лікарем, який і порадить, чи варто лікуватися цією рослиною, яку форму використання слід вибрати конкретно кожній людині.

“БІО-ВІТА” – Ми дбаємо про найцінніше!