Використання календули в гінекології


Через химерної форми пелюсток календули в народі її називають нігтиками. Ці яскраво-помаранчеві або яскраво-жовті квіти з тонким ароматом широко використовуються в народній медицині. Приміром, їх застосовують при лікуванні жіночих захворювань.

У квітках календули міститься величезна кількість вітамінів груп В, А, С, аскорбінова, саліцилова і яблучна кислоти, ефірні масла, алкалоїди, фітонциди та інші біологічно активні речовини.

Завдяки такому багатому складу, квітки цієї лікарської рослини широко використовуються як протизапальні, ранозагоювальні і бактерицидні засоби.

Їх застосовують при міомі, ерозії шийки матки, кандидозі, ендометріозі, безплідді та інших хворобах в гінекології.
Лікарські препарати, в складі яких присутня календула, не рекомендується приймати при вагітності, оскільки вони можуть спровокувати викидень або передчасні пологи.

Лікарські засоби з календули в гінекології практично не мають протипоказань і рідко дають побічні явища, тільки іноді у деяких жінок зустрічається індивідуальна непереносимість, яка проявляється у вигляді алергії. Також застосування препаратів на базі цієї рослини протипоказано гіпотонікам.