Що порадити при хронічному нежиті?

ОГЛЯД / Сезонний попит
 Хронічний нежить – що порадити відвідувачу аптеки? На перший погляд, весна – час простудного спаду, коли грип та ГРВІ вже відгриміли своє, і весь цей інфекційний оркестр поїхав на гастролі до наступної зими. Проте, риніт залишається найчастішою причиною звернення до аптеки, і черга людей, що притискують до носу носові хустки, чомусь не скорочується. До того ж саме зараз загострюється ряд захворювань, серед яких гайморити та синусити займають особливе місце. З огляду на те, що проблеми, об’єднані розпливчастим словом «нежить», багато хто намагається вирішити без участі лікаря, зростає роль аптечної рекомендації.
Складність простого симптому
 Більшості людей здається, що вони знають про нежить все. Використовували судинозвужувальний засіб, додали крапельки для пом’якшення слизової – і проблема вирішена. Дня на чотири. Приблизно стільки можна застосовувати улюблені в народі альфа-адреноміметики без ризику звикання або розвитку побічних ефектів. А потім риніт повертається знову, вже більш «не чутливий» до дії звичних препаратів. Тоді йде в хід вся батарея протинабрякових, антимікробних та інших спреїв і мазей. Правда, не завжди – з очікуваним ефектом.
Адже чим довше тривають неосвідмлені спроби позбутися від нежиті, тим вище ймовірність хронізації процесу. І якщо в холодну пору року клієнти в основному дійсно зверталися в аптеку зі скаргами на звичайний риніт, то навесні розстановка сил інша: приблизно в 35% випадків симптом турбує людину два тижні і більше.
Тобто, більше третини покупців звертаються з хронічною нежиттю, яка мало того що доставляє постійний дискомфорт, ще й загрожує різними ускладненнями, такими як синусит – запалення слизової оболонки навколоносових пазух. Ніс є свого роду захисним бар’єром на шляху повітря до легенів, оскільки в його порожнині повітря зігрівається, зволожується, очищається від пилу і до деякої міри знешкоджується.
Небезпечним симптомом є і зв’язка «нежить + кашель, що триває довше тижня», особливо якщо кашель поступово посилюється і стан стає гірше. При відсутності загрозливих симптомів можна порекомендувати надійний препарат, який полегшить стан як можна швидше, але буде досить безпечним, з мінімальними протипоказаннями.
Якщо ж людина дихає ротом, а не носом, то сухе повітря, потрапляючи безпосередньо в рот і горло, сушить і подразнює слизову оболонку порожнини рота, глотки і гортані.
Згідно з Протоколом провізора 1.1.26 «Симптоматичне лікування риніту», при будь-якому натяку на занедбаний стан необхідно порадити відвідувачу аптеки звернутися до лікаря. Термінового візиту до медичного закладу потребують такі ознаки, як поєднання риніту з вираженим головним болем або з підвищенням температури тіла вище 38,5 ° С, неприємний запах з носа, кров’янисті, гнійні виділення, а також виділення з однієї половини носа (особливо у дітей) .
Адже якщо нежить триває вже давно, логічно, що людина перепробувала безліч варіантів його купірування – адже це не той симптом, на який можна не звертати уваги. І після всієї батареї судинозвужувальних спреїв і крапель важливо запропонувати препарат, який діє дбайливо. Не менш значущим критерієм вибору є і широкий спектр дії, що дозволить застосовувати його не тільки при риніті, а й при інших захворюваннях, що викликають закладеність носа. Крім того, сьогодні люди намагаються робити вибір на користь натуральних препаратів, і цю тенденцію також слід враховувати при проведенні фармацевтичної опіки відвідувачу із запитом: «Дайте щось від нежитю».
Серед широкого асортименту симптоматичних засобів звертає на себе увагу оригінальний спрей «Фіторінос», представлений на українському ринку компанією «БІО-ВІТА». Діючою речовиною препарату є ФІТОР – суміш ензимів рослинного походження, що містять флавоноїди, полісахариди, сапоніни, дубильні речовини, фенольні сполуки, бета-каротин, аскорбінову кислоту і вітаміни В1, В2, В6, РР, а також галлову і еллагову кислоти, флобафен, пентозани , пектини, моносахара, олії.
До складу ФІТОРу входять близько 32 мікро- і макроелементів (в тому числі мідь, цинк, марганець, залізо, нікель, кобальт, хром, ванадій, титан, срібло) і поживних речовин (глюкоза, фруктоза, вільні амінокислоти і прості пептиди, органічні кислоти та ін.).
Такий багатий склад забезпечує біостимулюючу, бактерицидну, протизапальну і антиоксидантну дію препарату. Крім того, «Фіторінос» здатний локально посилювати імунітет, активізуючи спеціальні захисні механізми.
Препарат ефективний при запаленні слизових оболонок носа, гнійних гайморитах, хронічних ринітах. Показаннями до застосування є риніти, синусити, гайморити і фронтити. Завдяки противірусної дії і здатності зміцнювати імунітет «Фіторінос» є доречною рекомендацією в комплексній терапії ГРВІ та грипу, а також при лікуванні герпесу і екземи. Завдяки тому, що в основі тільки натуральна сировина, єдиним протипоказанням є індивідуальна непереносимість.
Сьогодні на аптечних полицях «Фіторінос» представлено в трьох варіантах: спрей з прополісом, з цикламеном і з ефірними оліями. Кожен з препаратів лінійки має свої особливості.
Так, «Фіторінос» з прополісом завдяки екстракту прополісу сприяє швидкому загоєнню ран, що з’являються в носовій порожнині під час застуди та нежитю. Засіб для носа з вмістом цикломена м’яко впливає на слизову оболонку носа і носоглотки, сприяє виведенню мокротиння природним способом. Спрей з ефірними оліями м’яти та евкаліпта при нежиті або запаленні гаймориту полегшує дихання, пом’якшує і відновлює слизову носа.
Завдяки наявності варіантів при відпустці спреїв «Фіторінос» провізор може застосовувати класичний прийом продажу, який сприяє збільшенню середнього чека: «Вам запропонувати спрей з прополісом, цікломеном або ефірними оліями?».
Таким чином, людина отримує вибір, відчуває, що тільки вона контролює ситуацію, і в підсумку охочіше робить покупку. Аргументами на користь засобів на основі ФІТОРу при спілкуванні з покупцем є те, що вони виготовлені з натуральної сировини, не викликають звикання, майже не мають побічних ефектів і можуть застосовуватися при більшості станів, що провокують нежить і закладеність носа. Препарат вітчизняного виробника, тому доступний за ціною, що значно підвищує лояльність відвідувача аптеки. Але найважливіший плюс: «Фіторінос» ефективний не тільки в перші дні застуди, а й при запущених станах, коли процес перейшов в хронічну форму, що особливо важливо у весняний період.
«Фіторінос» – шлях до вільного подиху!